Tipy na vodní výlety: Naučná stezka Churáňov

Aktualizováno 6. listopadu 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

naučná stezka Churáňov - IMG_8420

Hojně navštěvované středisko zimních sportů na Šumavě ležící asi 15 kilometrů od Vimperka, poskytuje kromě zimních radovánek příležitost k běžnému turismu. Portál Naše voda si prošel tamní Naučnou stezku Churáňov a jako obvykle vám z ní nabízí fotoreportáž. Klikni zde!

Uvedená naučná stezka začíná a končí v Zadově u hotelu Churáňov. Její výchozí místo je trochu zastrčené vzadu, musíme projít parkovištěm před hotelem na malé prostranství za ním a do jeho zadního rohu, kde je již rozcestník značených turistických tras, mimo jiné i naučné stezky. Informační panel první zastávky je umístěný kousek nad rozcestníkem ve svahu. Stezka je 6,5 kilometru dlouhá a je na ní umístěno 10 zastávek s informačními panely. Trasa je značena zelenobílými značkami naučných stezek. Vede většinou po lesních nebo lučních vozových cestách, místy po asfaltce nebo lesních pěšinách.

V lokalitě se nachází také takzvaná Klostermannova skála – skalní útvar se zarostlou vyhlídkou vzniklý působením vody a mrazu na sklonku ledových dob. Pod skálou se rozkládá plocha s odlámanými skalními bloky, tzv. kamenné moře. Protéká zde také 15 kilometrů dlouhá říčka Losenice, což je pravostranný přítok Otavy u Rejštejna. Její romantické údolí se značným spádem tvoří hranici Národního parku Šumava.

Fotoreportáž najdete na facebookové stránce našeho portálu.

Naše voda, fotoreportáž a foto: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství