Tipy na vodní výlety: Mořský svět v Praze

20. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Mořský svět duben 23014 - IMG_4236

Unikátní expozice mořských ryb a živočichů v Praze na výstavišti v Holešovicích je opět v plném provozu poté, co v lednu letošního roku uhynula téměř 70 exotických ryb v centrální nádrži „Mořského světa“.

Mořský svět navštívila poté, co byla 10. dubna expozice Mořského světa opět otevřena, také redakce portálu Naše voda a pro zájemce o exkurzi pod hladinu moří připravila video z aktuální podoby Mořského světa i fotoseriál, který si můžete prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu.

Expozice Mořského světa opět nabízí pohled na celou řadu mořských živočichů, z nichž některé jako pomoc nabídla holešovickým partnerům Královéhradecká zoologická zahrada. Konkrétně šlo o některé tropické ryby z Amazonie a Asie, které byly součástí předchozí expozice, například pirani plodožravé, vrubozobci paví nebo jeden exemplář baramundi.

Obnovené centrální akvárium o objemu 50 000 litrů je podle již dřívějších informací zástupců Mořského světa napojeno na nový systém uhlíkového filtru, který zajistí vysoce kvalitní filtraci. Vedení Mořského světa také i přes lednovou tragédii, při které vznikla škoda více než milion korun, ponechali i nadále pro návštěvníky možnost krmení ryb v této nádrži, a to „především z důvodu interaktivního zážitku“. Nově je však nádrž osazena HD kamerovým systémem, který detailně identifikuje jednotlivé návštěvníky.

V pražských Holešovicích v současné době probíhá Matějská pouť, na kterou je při vstupu do areálu Výstaviště vybíráno vstupné. Pokud ale jdete pouze na návštěvu Mořského světa, a na vstupních pokladnách se prokážete potvrzením z návštěvy Mořského světa, musí vám vstupné na Výstaviště vrátit. Bohužel, to vám při vstupu nikdo nesdělí.

Naše voda, foto a video: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství