Tipy na vodní výlety: Mokřad Triangl v Praze

Aktualizováno 29. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

mokřad Tringl celek - IMG_8643

Pro obyvatele hlavního města, kteří ještě neodjeli na prázdniny, nabízí portál Naše voda zajímavou lokalitu k procházce i odpočinku. Jde o mokřad Triangl v Hostivaři a jeho okolí poseté kvetoucími loukami s mnoha zajímavými bylinami. Foto – klikni zde!

Samotný mokřad Tringl je významným krajinným prvkem, o který se stará základní organizace Českého svazu ochránců přírody. Hlavní atrakcí je jezírko o rozloze 0,15 hektaru, v němž žije velmi vzácná, zákonem chráněná kuňka ohnivá, která se na území ČR vyskytuje jen v několika málo lokalitách. Zajímavostí mokřadu Tringl je také skutečnost, že jde o první lokalitu v ČR, která byla kvůli zachování originálního biotopu vykoupena ochránci z veřejné sbírky v rámci projektu Místo pro přírodu. Jezírkem protéká Slatinský potok, který je pravostranným přítokem Botiče.

Název lokality je odvozen od tvaru trojúhelníka, který vznikl v prostoru mezi třemi železničními koridory (Praha – České Budějovice, Praha – Vršovice a Praha – Malešice). Přístup k vlastnímu jezírku je nejlepší cestičkou pod mostem v z nedalekého cvičiště a ubytovny pro psy, kam lze dorazit i autem.  Vyrazit lze ale na příjemnou procházku mezi tamními loukami a lesy, cesty jsou sice pohodlné, avšak ne zcela vhodné pro velmi malé děti vezené v kočárku.

Lokalitu se můžete prohlédnout prostřednictvím fotoreportáže na facebookové verzi portálu Naše voda.

Naše voda, foto a fotoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství