Tipy na vodní výlety: Koupaliště Paseka a okolí

27. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

koupaliště Paseka obec

Spojit relaxaci v přírodním koupacím biotopu v obci Paseka u Uničova na Olomoucku s návštěvou památek v okolí obce mohou návštěvníci podhůří Nízkého Jeseníku. Portál Naše voda o tom informoval starosta obce Jiří Blažek.

Pasecké koupaliště je považováno za jedno z nejpříjemnějších a nejkrásnějších míst v uvedeném regionu, neboť je situováno do prostředí lemovaného lesními porosty. Vstupné přitom činí pouze 20 korun pro osoby do 15 let a dvojnásobek pro dospělé návštěvníky, otevřeno je denně od 9.30 do 19.00 hodin. Obec nabízí návštěvníkům i další sportovní vyžití – například tenisové kurty s umělým povrchem a osvětlením, posilovnu či koňskou farmu s možností projížďky na koních a parkurovým skákáním.

Milovníci turistiky mohou v okolí obce navštívit například nedaleké sovinecké panství s majestátným hradem Sovinec, které nabízí pohled do historie kraje a celoroční atrakce – jarmarky, kočárovou dopravu po polních a lesních cestách, řezbářskou dílnu mistra Halouzky a betlém s 80 figurami v životní velikosti včetně největší dřevěné sochy Praděda. V blízkosti můžete navštívit také hrad Šternberk nebo pohádkami proslavený hrad Bouzov. V blízkých lesích můžete houbařit, na rybnících zkusit štěstí v rybolovu. Cyklotrasy Vás zavedou např. do prostředí přírodní rezervace „Litovelské pomoraví“ nebo například do Pradědovy zahrádky.

Další informace na webových stránkách obce: http://obecpaseka.cz/

Naše voda, foto (koupaliště) obec Paseka

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství