Tipy na vodní výlety: Brtnické ledopády 2014

28. ledna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

brtnické vodopády

Od pátku 31. ledna do neděle 2. února 2014 se mohou zájemci zúčastnit letošního ročníku „Brtnických ledopádů“, akce, která se koná již více než 50 let v prostředí nádherné přírody Českého Švýcarska. Připomíná to Facebooková verze portálu Naše voda.

O akci podrobně informuje webová stránka www.kalendarakci.atlasceska.cz. Podle této stránky jde o tradiční setkání turistů a přátel přírody Šluknovského výběžku, pro které je připravena celá řada nočních i denních výletů za poznáváním těch nejatraktivnějších míst. Samozřejmostí pro vzdálenější účastníky akce je možnost ubytování a relativně levného stravování v Campu Valdek, kde se o Vás s ochotou a péčí dobře postarají. Každý z výletníků má možnost vybírat některou ze zvolených tras s přihlédnutím k jejich fyzické náročnosti. Z minulých ročníků se jen ty nejlepší ohlasy snášely k trasám „Lužickými horami od Sloupu ke Svoru“, „Ledopádová stovka“ či „Z Filipova na Valdek“. Zdatnější účastníci si pak zajisté nenechají ujít pěší pochod k Brtnickým ledopádům, které fascinují každého, kdo se k nim v zimních i letních měsících přiblíží.

Základní data o akci Brtnické ledopády 2014

LEDOPÁDOVÁ STOVKA 2014: délka trasy cca 107 km , prezentace Camp Valdek pátek 31.1. 19:00 – 20:30,  ve 21:00 odjezd autobusy na start do Walterdorfu. START: WALTERSDORF (německé Lužické hory), pátek 31.1. hromadný cca 21:30 – 21:45.  STARTOVNÉ: 350 Kč (500 Kč na místě)

TRASA:

Waltersdorf – Luž – Lesné – Tolštejn – Lesné – Pěnkavčí vrch – Bouřný – Rousínov – Klíč – Jelení skála – Tolštejn – Jedlová – Malý Stožec – Rybniště – Krásná Lípa – Krásná Lípa – Kyjov – Kyjovský hrádek – jeskyně Víl – Turistický most – ledopády Vlčího potoka – Opona – Šternberk – Kopec – ledopády Brtnického potoka – Zadní Doubice – Vlčí deska – Oberre Schleusse – Hermansek – Taubenstein – údolí Bílého potoka – pašerácká cesta – Plešný – Brtníky – Vlčí hora – Panský – pramen Mandavy – Pěkný vrch – Hrazený – Kunratice – Vlčice – Camp Valdek

CÍL: Camp Valdek, v sobotu večer ledobál a vyhlášení 0. ročníku CSUT 2013

Podrobné informace: www.kalendarakci.atlasceska.cz

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině