Tipy na vodní výlety: Botanická zahrada v Praze

13. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

botanická Troja - IMG_6691

Většina návštěvníků Botanické zahrady v Praze – Tróji míří obvykle do tropického skleníku s názvem Fata Morgana, v současné době třeba i na prohlídku živých exotických motýlů. Nejen na jaře je ale také možnost spojit návštěvu skleníku s venkovní expozicí.

Ta byla pro veřejnost otevřena v roce 1992, od té doby se ale neustále upravuje a vyvíjí, což platí i pro letošní rok. Venkovní expozici Botanické zahrady v Tróji nejprve obohatila v roce 1997 Japonská zahrada, kde mimo jiné proběhne příští měsíc tradiční výstava bonsají. Od dubna roku 2004 je k areálu přidružena také památkově chráněná Vinice sv. Kláry.
V roce 2011 byly do té doby samostatné části zahrady propojeny v jeden celek. Vznikla tak jednotná expozice na ploše téměř 25 hektarů, která je návštěvníkům přístupná celoročně.

Při procházce expozicemi jsou návštěvníkům k dispozici pítka a množství lavic, kde si mohou během procházky odpočinout. Do zahrady jsou doplňovány i různé dekorační a informační prvky, které mají za cíl návštěvu zahrady zpříjemnit a přiblížit ji více také hendikepovaným návštěvníkům.

Jarní období patří každopádně k těm, kdy jsou venkovní expozice nejhezčí. Navštívila je proto i redakce portálu Naše voda a z této návštěvy vám nyní přináší tradiční fotoreportáž – sérii fotografií najdete na facebookové verzi našeho portálu.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině