Tendr na opravu slánské čistírny běží, výsledek bude v dubnu

28. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

čistá voda

Výsledky tendru na modernizaci slánské čistírny zveřejní město v dubnu. Podle informací ČTK jde o zakázku za 100 milionů korun, kterou město připravuje už několik let a kvůli komplikacím, mimo jiné s dotačními podmínkami, několikrát posunulo začátek prací.

Podle starosty Martina Hrabánka o soutěž zájem řada firem. „V únoru by měla být uzávěrka soutěže, poté bude následovat vyhodnocení,“ uvedl starosta. Pak má následovat zahájení prací, ty potrvají přibližně 16 měsíců. Město také zakládá vlastní společnost, která bude čistírnu provozovat.

Přibližně dvě třetiny nákladů má pokrýt dotace Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Provoz čistírny bude po modernizaci levnější a efektivnější. Lepší bude také ochrana technologií například v případě přívalových dešťů.

Kapacita čistírny stoupne na 16.000 obyvatel, což je přibližně o tisíc více, než ve městě nyní žije. Připojeno je asi 11.000 lidí, rezerva čistírny tak bude dostatečná i v případě dalšího rozvoje města.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace