Technická správa zazimovala pítka a fontány v pražských ulicích

17. listopadu 2015 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

fontána Mánesův most

Pražská Technická správa komunikací (TSK) opravila a zazimovala pítka a fontánky v pražských ulicích. Podle údajů ČTK vyjde roční provoz a údržba pítek na zhruba 850 000 korun.

„V listopadu všechna tato zařízení prochází důkladnou kontrolou, abychom tak minimalizovali poškození v zimním období. Ročně nás jejich údržba a provoz stojí zhruba 850 000 korun,“ uvedl ředitel TSK Ladislav Pivec.

V letošní sezoně pítky a fontánkami proteklo 5 545 metrů krychlových vody, za kterou TSK zaplatila 440 000 korun. Další peníze vydala na opravy a údržbu. Větší opravy se po dopravní nehodě letos dočkalo pítko Ungelt v Týnské uličce, která stála 11 400 korun. Problémy má TSK s fontánou na Černém Mostě, kde si z ní lidé dělají odpadkový koš a TSK ji v budoucnu bude muset zřejmě zrekonstruovat.

Všechna pítka a fontány jsou napájeny z veřejného vodovodu. Kromě oprav TSK u pítek ještě několikrát týdně vyčistí odpadní mřížky a otvory a kontroluje a seřizuje výšku tryskající vody.

Ve správě TSK jsou pítka v Celetné, Zítkových sadech, na náměstí Republiky, u Dětského domu, Na Slupi, Ungeltu, U Bati a na Loretánském náměstí a fontány na Černém mostě a dvě fontány u Mánesova mostu.

ČTK, Ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (fontána v blízkosti Mánesova mostu)

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace