Tažení proti balené vodě pokračuje. Už je o tom i film

28. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

voda-v-PET-lahvi

Zastánci i odpůrci pití vody z kohoutku by si neměli nechat ujít film „Taped“ vypovídající o tom, jak nesmyslně stále nakupujeme balenou vodu. Upozorňuje na to portál vodárenství.cz.

Když se vysloví zdravý způsob života, každý si většinou představí zdravé jídlo a vodu. Na tom velmi slušně parazitují firmy propagující balenou vodu ve svých reklamách. To, že voda balená v plastu je zdravá, je ale pouhý mýtus…Ve filmu se dozvíte, že balená voda je tatáž, co vám teče doma z kouhoutku, jen uvězněná v plastové lahvi (díky čemuž dává možnost bujení různých mikroorganismů) a také to, že tento přírodní produkt by se správně neměl stát zbožím. Dokument sleduje cestu balené vody až do oceánu, kde bohužel často plastové lahve končí.

„Tapped“ je dokumentárním filmovým debutem americké režisérky Stefanie Soechtig. Na webu k filmu najdete také malý žertík. Pomocí formuláře můžete také poslat mail herečce Jenifer Aniston, která ve své kampani propaguje pití balené vody Smart water. Podrobnější informace na http://www.tappedthemovie.com/

Zdroj: www.vodarenstvi.cz

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace