Také veterináři mají svou protipovodňovou prevenci

23. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

100_0131 déšť z auta

Pakliže se na základě informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) očekává nebezpečí povodní, prověřují  inspektoři příslušných krajských veterinárních správ, jak jsou zabezpečeny chovy hospodářských zvířat. Připomíná to mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Veterináři podle něj prověřují chovy jak z hlediska pohody (welfare), tak z hlediska případného ohrožení a také zabezpečení pitné vody a vodou nenarušeného krmiva. „Počítáme také s možným ohrožením skladů nejen krmiva pro zvířata ale i také s případným možným zatopením potravinářských provozů,“ podotýká Duben. Po zkušenostech z uplynulých let se podle něj ukazuje, že jak chovatelé, tak zpracovatelé, potravináři, se „nějakým třetím stupněm povodňového ohrožení“ nedají zaskočit.

V posledních hodinách je hlášen například na řece Otavě na Plzeňsku 3. stupeň povodňové aktivity. Ztráty na zvířatech nejsou hlášeny.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině