Také ve středních Čechách řádí falešní měřiči tlaku vody

14. prosince 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V poslední době zaznamenala společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) zvýšený výskyt dotazů týkající se měření tlaku vody v rodinných domech i bytových jednotkách. Jak přitom dnes zdůraznila mluvčí SVAS Lenka Kozlová, jde o podvodníky.

„Dle našich informací přichází domnělý pracovník Středočeských vodáren s nabídkou možnosti změření tlaku vody na soukromé části vodovodní přípojky, případně přímo na jednotlivých výtokových místech uvnitř objektu. Tato služba je buď deklarována jako zpoplatněná částkou zhruba 1000 Kč, nebo jako bezplatná,“ uvedl Václav Kodeš, manažer provozu Vodovod. „Společnost Středočeské vodárny služby tohoto typu sice poskytuje, ale v žádném případě formou, kterou uvádějí tzv. pracovníci vodárny. Tím pádem je nutné se kategoricky vymezit proti praktikám tohoto typu, které poškozují dobré jméno naší společnosti,“ zdůraznil Kodeš. SVAS proto vyzývá své zákazníky, aby dbali zvýšené obezřetnosti, a striktně požadovali předložení služebního průkazu, kterým je vybaven každý zaměstnanec naší společnosti.

Kozlová dnes také upřesnila otevírací dobu zákaznických center (ZS) SVAS o vánočním období. Tato centra budou letos otevřena do pondělí 21. prosince do 15:00 hodin. Na setkání se zákazníky v Novém roce 2016 se pracovnice zákaznického útvaru budou těšit do pondělí 4. ledna 2016, kdy ZC otevřou po svátcích poprvé. Počínaje tímto datem budou ZC k dispozici zákazníkům v úředních hodinách pondělí, středa 8.00 – 11.30, 12.30 – 17.00 hodin, pátek 8.00 – 12.30, mimo úřední hodiny po předchozí telefonické dohodě na zákaznické lince vodáren 840 121 121. Provoz zákaznické linky SVAS a centrálního dispečinku zůstává mezi svátky neomezen.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace