Také na vlakových nádražích se bude třídit odpad

5. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

odpad

Ministr životního prostředí Richard Brabec představí 7. května v 11.20 hod. na Hlavním nádraží v Praze projekt „Propagace OPŽP 2007–2013 a 2014–2020 formou nádob na tříděný odpad na vlakových nádražích“. Informovala o tom dnes Jana Taušová z tiskového odboru ministerstva.

V letošním roce podle ní přibude na 508 nástupištích a vlakových nádražích v ČR 1855 nádob na tříděný odpad, a to díky projektu financovanému z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Životní prostředí. Podmínkou realizace projektu bylo, aby vítězná firma zaměstnávala víc než 50 % procent osob se zdravotním postižením. Každý koš je pak označen štítkem propagujícím výsledky realizace OPŽP 2007-2013 v České republice. Koše budou postupně do listopadu letošního roku instalované na nástupištích a vlakových nádražích. Jen na Hlavním nádraží v Praze se ročně sebere 85 tun nevytříděného směsného komunálního odpadu ročně. Projekt vznikl na základě spolupráce Ministerstva životního prostředí, Národní rady osob se zdravotním postižením, Správy železniční dopravní cesty a Českých drah.
Při příležitosti zahájení projektu podepíše ministr Brabec společně s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou, generálním ředitelem SŽDC Pavlem Surým a místopředsedou představenstva ČD Ludvíkem Urbanem memorandum o spolupráci na instalaci a správě 1855 nádob na tříděný odpad. Součástí bude i ukázka „vítězného koše“ a tzv. „správného“ třídění.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace