Také Francii postihlo velké sucho

Aktualizováno 22. července 2017 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

suchooooo

Rovněž přímořskou Francii postihlo velké sucho. Používání vody je omezenou na velkém území, píše server thelocal.fr.

Úřad pro geologický a důlní výzkum (BRGM) odhaduje, že 74 procent podzemních zdrojů vykazuje „mírně nízké až velmi nízké“ hladiny vody. A aby se zabránilo problémům orgány místní správy podnikají kroky, aby se omezilo využívání vody.
V posledních dnech přijalo 68 francouzských departementů alespoň jedno nařízení omezujícími používání vody. Některé průmyslové a zemědělské podniky dostaly nařízeno omezit spotřebu vody o deset procent. Například v pobřežním městě La Rochelle v departementu Charente-Maritime místní úřady rozhodly zastavit čištění ulic a omezit zavlažování zelených ploch.Paradoxně je nejvíce suchem postižen přímořský západ a jihozápad Francie a také severovýchod země. Nejde ale jen o vydání vyhlášek. Nařízení se také vymáhají. 
Každý místní orgán má k dispozici úředníky nazývané „vodní policie“, kteří jsou zodpovědní za to, že jsou vyhlášky ohledně sucha dodržovány. Za porušení vyhlášek hrozí pokuty ve výši 1 500 euro, které mohou za opakované prohřešky dosáhnout až 3 000 euro.
Naše voda, ilustrační foto: wikimedia commons, Chmee2
Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině