SZPI nařídila stažení klamavě označené tresky

5. května 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Tesco Stores ČR a.s., aby neprodleně stáhla ze své tržní sítě klamavě označené tresky z Číny zpracované v Polsku. Informoval o tom mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Jde o výrobek Treska aljašská (Theragra chalcogramma), filety bez kůže – s glazurou, hluboce zmrazené, s označením minimální trvanlivosti do 20. 02. 2017,  šarže LGT0585/16/68RN3, hmotnost bez glazury 765 g, země původu: Čína, země výroby: Polsko, , výrobce Abramczyk Sp. z o.o., ul. Witebska 63, 85-778 Bydgoszcz, Polsko. Výrobce na obalu ve složení uvedl: filety z tresky aljašské 100%, laboratorní rozbor SZPI ale potvrdil obsah masa 73,7%. Označení potraviny je proto nepravdivé z hlediska složení a porušuje evropské potravinářské právo. Na základě uvedené skutečnosti SZPI nařídila prodejci, aby neprodleně stáhnul předmětnou šarži potraviny z tržní sítě a zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Vzhledem k tomu, že SZPI za posledních 6 měsíců zakázala již 6 šarží mražených ryb s nižším než deklarovaným obsahem masa, z toho 5 původem z Číny a 1 z Vietnamu, bude inspekce v kontrolách tohoto sortimentu pokračovat. Podrobnosti viz web Potraviny na pranýři.

Naše voda, foto výrobku: SZPI

 

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství