SVS zrekonstruuje vodovod v Nové Vsi v Horách – Mikulovicích

Aktualizováno 12. dubna 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci poruchových úseků vodovodu v Nové Vsi v Horách – Mikulovicích. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

„V rámci této naší zahájené investiční akce v části obce Nová Ves v Horách – Mikulovice budou zrekonstruovány poruchové úseky vodovodu v celkové délce téměř 603 metrů,“ uvedl k akci generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Předmětný vodovod z let 1953 až 1967 je veden v zeleném pásu a jednou podchází komunikaci ve správě SÚS Ústeckého kraje. Je na něj připojeno celkem 35 obyvatel. Kvůli nevyhovujícímu materiálu potrubí a jeho poruchovosti SVS rozhodla o rekonstrukci. Kanalizace zde není. Součástí stavby je přepojení stávajících 10 vodovodních přípojek na trase a napojení na stávající navazující vodovodní řady.

Investorem stavby je SVS, stavební práce začnou v následujících dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do tří měsíců od předání staveniště, tj. do 12. července 2017. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde SVS pro rok 2017 naplánovala celkem 25 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 128 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace