SVS: Zahajujeme rozsáhlou rekonstrukci kanalizace v Bystřanech

20. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Teplicku plánovanou investiční akci roku 2015 – rekonstrukci kanalizace v Bystřanech, v Husově, Havlíčkově a Komenského ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Podle generálního ředitele SVS Bronislava Špičáka vyčlenila SVS v letošním roce z výdajů na investice ve výši 1,25 miliardy korun celkem 80 procent, tedy celou miliardu korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. „Obnova majetku je v centru našeho zájmu, proto podíl prostředků určených na obnovu rok od roku roste. V rámci této naší investiční akce bude zrekonstruováno více než 460 metrů kanalizace, která odvádí odpadní vody od cca 130 připojených obyvatel. Naše stavba zde probíhá v koordinaci s rekonstrukcí plynovodu,“ uvedl Špičák.

Stávající jednotná kanalizace v uvedených ulicích je ve velice špatném technickém stavu, jak prokázala kamerová prohlídka. Koroze materiálu přesahuje 50 procent, jsou viditelné praskliny a díry ve dně, prorůstající kořeny, ale i špatně napojené domovní přípojky. V uvedené lokalitě je naplánována rekonstrukce plynovodu společnosti RWE GasNet, proto v koordinaci s touto stavbou bude rekonstruována i kanalizace. Součástí stavby je i přepojení stávajících 64 domovních kanalizačních přípojek na trase.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 28. ledna 2015. Stavební práce začínají v těchto dnech a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2015. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Teplice, kde je pro rok 2015 naplánováno celkem 23 staveb za 157 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 166,5 milionů korun.

Naše voda, ilustrační mapa SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace