SVS: Zahajujeme rekonstrukci historického vodovodu ve Varnsdorfu

Aktualizováno 13. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujícího úseku 118 let starého vodovodu ve Varnsdorfu, v Rybářské ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající litinový vodovod v Rybářské ulici situované na břehu Mandavy byl uveden do provozu již roku 1989 a dnes je vlivem stáří ve velmi špatném technickém stavu – zkorodovaný, silně inkrustovaný (místy až 90 %) a poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Rekonstruovaný úsek začíná u č. p. 98 a končí před č. p. 99. Součástí stavby je přepojení stávajících domovních vodovodních přípojek a přepojení na navazující řady. Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. listopadu 2016. Stavba SVS bude realizována v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu společnosti RWE.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace