SVS zahajuje úpravy vodního zdroje Deštnice

Aktualizováno 23. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS Deštnice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Lounsku plánovanou úpravu vodního zdroje Deštnice D 2 – 2/D, zahrnující stavební úpravy a doplnění technologie. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

„V rámci naší investiční akce bude v obci Deštnice zrekonstruován objekt vodního zdroje a doplněna technologie úpravy vody. Reagujeme tak na změnu některých parametrů zdrojové surové vody tak, abychom mohli i nadále zajistit splnění legislativních požadavků na kvalitu pitné vody pro cca 185 obyvatel, které jsou z tohoto zdroje zásobeni,“ odůvodňuje akci generální ředitele SVS Bronislav Špičák.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 7. dubna 2015. Následně proběhla kamerová prohlídka, na základě které bylo rozhodnuto o čištění vrtu. V těchto dnech začnou práce související se stavebními opravami a počátkem července dojde k osazení technologie. Stavba má být podle schváleného harmonogramu dokončena do 31. července 2015.

Úprava vodního zdroje Deštnice je jedna ze staveb z oblasti strategických investic, kapitoly „kvalita pitné vody“ pro okres Louny, kde je pro rok 2015 celkový plánovaný objem investic ve výši 89,5 mil. Kč bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace