SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu ve Stružnici

Aktualizováno 25. února 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS Stružnice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Českolipsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci často poruchového vodovodu v obci Stružnice – Jezvé, v Chalupnické ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.  

Stávající vodovodní řad v Chalupnické ulici v Jezvé, což je místní část obce Stružnice, je neznámého stáří, v současné době je ale ve špatném technickém stavu, inkrustovaný a velmi často poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech 19 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a zrušení nefunkční redukční šachty. Zrekonstruovaný řad bude připojen na stávající vodovodní řad z litiny průměru 150 mm.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 25. ledna 2016. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (9. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. července 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Česká Lípa, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 21 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 123 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace