SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu v Opočně, v lokalitě u rybníka

Aktualizováno 13. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Lounsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujícího vodovodu v Opočně, v lokalitě u místního rybníka. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod je tvořen úseky různého stáří i materiálu z let 1979 a 1962 a je ve špatném technickém stavu a poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Vodovod je veden po soukromých pozemcích v polích, zahradách a obtížně přístupném terénu. V rámci investiční akce SVS se provede rekonstrukce vodovodu zároveň s jeho vymístěním do nové trasy vedené na pozemcích obce a zčásti v komunikaci ve správě SÚS Ústeckého kraje. Součástí stavby je přepojení všech devíti stávajících domovních vodovodních přípojek.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 13. května 2016. Stavební práce budou zahájeny v těchto dnech (24. týden), a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. srpna 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Louny, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 16 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 78,6 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace