SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu v Lišnici u viaduktu

Aktualizováno 2. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku rekonstrukci nevyhovujících úseků zásobních vodovodů v obci Lišnice, v lokalitě u viaduktu. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Na různých stranách komunikace v Lišnici u viaduktu jsou vedeny dva zásobní vodovody. Jeden byl uveden do provozu roku 1971 a jde o část zásobního řadu pro obce Koporeč, Moravěves a Blažim, druhý pochází z roku 1969 a jde o část zásobního řadu pro Lišnici a Polerady. Úseky obou vodovodů, které jsou určeny k rekonstrukci, vedou převážně v komunikaci a zčásti v zeleném pásu a polní cestě. V rámci investiční akce SVS se pro rekonstrukci vodovodu použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu průměru 160 mm v celkové délce 472 metrů. Součástí stavby je přepojení všech sedmi stávajících domovních vodovodních přípojek na trase, propojení obou vodovodů a zřízení nové armaturní šachty. Investorem stavby je SVS, stavební práce budou zahájeny do 14ti dnů od předání staveniště, a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. listopadu 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace