SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu v Jablonci nad Nisou – Mšeně

Aktualizováno 11. května 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Mšeno

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje další z letošních plánovaných investičních akcí – rekonstrukci poruchového vodovodu vedeného převážně v kolektoru v Jablonci nad Nisou – Mšeně, v Mšenské ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v Mšenské ulici z roku 1982 je zkorodovaný, inkrustovaný a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech 31 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a výměna trubního vedení v redukční stanici. Slepá větev vodovodu v délce 92 metrů v kolektoru bude zrušena. Podle generálního ředitele SVS Bronislava Špičáka jde o rekonstrukci nevyhovujícího vodovodu v délce téměř 1450 metrů, který zásobuje zhruba 1200 obyvatel panelového sídliště. Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (20. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 15. srpna 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace