SVS zahajuje rekonstrukci vodovodních řadů v Petrovicích

Aktualizováno 8. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Ústecku plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci poruchových vodovodních řadů v obci Petrovice. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Obec Petrovice leží v blízkosti státní hranice s Německem, vodovod v obci vybudovala v roce 1970 armáda. Při stavbě však nebyl dodržen doporučený technologický postup, konkrétně zásyp (nevhodně byly použity kameny ap.), což je příčinou opakovaných poruch – proto SVS rozhodla o rekonstrukci vodovodních řadů. Vodovod je uložen v asfaltové komunikaci nebo na rozhraní silnice a chodníku nebo zeleně, a dvakrát na trase překonává Petrovický potok. Kanalizace zde není. Součástí stavby je přepojení všech 72 stávajících domovních vodovodních přípojek a napojení na navazující vodovodní řady.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 6. března 2017. Stavební práce začnou v následujících dnech (předpoklad 12. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 6. října 2017. Stavba SVS bude provedena v koordinaci s akcí Krajské správy a údržby silnic Ústeckého kraje k rekonstrukci obrusné vrstvy komunikace II/248.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace