SVS zahajuje rekonstrukci přívodního vodovodu v Žatci

Aktualizováno 23. května 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS Žatec

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Lounsku rekonstrukci téměř 810 metrů dlouhého přívodního vodovodu v Žatci, v ulicích Pražská a K Bezděkovu. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající přívodní vodovodní řad v ulicích Pražská a K Bezděkovu na východním okraji města byl uveden do provozu roku 1977 a slouží k zásobování pitnou vodou pro městské části Bezděkov a Trnovany, pro obec Zálužice a její část Rybňany. Je ve špatném technickém stavu a poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. V rámci investiční akce SVS se provede rekonstrukce vodovodu zároveň s jeho částečným vymístěním ze soukromých pozemků do nové trasy. Součástí stavby je přepojení všech 11 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 21. dubna 2016. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (22. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace