SVS zahajuje rekonstrukci přívodního vodovodu z Letova do vodojemu Blšany

Aktualizováno 16. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Blšany

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Lounsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujícího úseku přívodního vodovodu z Letova do vodojemu Blšany. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající přívodní vodovod z Letova, který je částí města Podbořany, je tvořen azbestocementovým potrubím z roku 1976. SVS rozhodla o jeho rekonstrukci, protože potřebuje vyřešit jeho častou poruchovost a nevhodný trubní materiál. Vodovod je uložen v hloubce cca dvou metrů. Rekonstruovaný úsek začíná v poli u silnice u hřbitova Letov a pokračuje ve volném terénu v polích a polních cestách do vodojemu Blšany. Z něj je zásobováno cca 1000 připojených obyvatel v obcích Blšany, Stachov, Soběchleby, Malá Černoc a Velká Černoc. V rámci investiční akce SVS se pro rekonstrukci vodovodu použije nové potrubí v celkové délce 1361 metrů. Stavba bude provedena bezvýkopovou technologií – horizontálním řízeným podvrtem. Součástí stavby je přepojení jediné stávající vodovodní přípojky na trase – pro hřbitov Letov.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 24. června 2016. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (34. týden), a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. října 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace