SVS zahajuje rekonstrukci poruchového vodovodu v obci Chřibská

Aktualizováno 22. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy infrastruktury - 5

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Děčínsku plánovanou rekonstrukci 104 let starého inkrustovaného vodovodu v místní části Dolní Chřibská, U Mostu. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající rozváděcí litinový vodovodní řad o vnitřním průměru 80 a 60 mm v místní části Dolní Chřibská pochází z roku 1911. Vodovod je veden převážně v místní a státní asfaltové komunikaci, v zeleném pásu a zčásti po soukromých pozemcích. Dvakrát prochází pod vodotečí Chřibská Kamenice, jednou nad ní. Vlivem stáří je vodovod inkrustovaný přes 40 % a poruchový, což vyvolává stížnosti připojených obyvatel – proto bude vyměněn. Celkem půjde o rekonstrukci 974 metrů vodovodu. Součástí stavby je přepojení všech 27 stávajících vodovodních přípojek na trase, závěrem bude provedena úprava povrchů v rozsahu dotčeném stavbou.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 19. února 2015. Následně zhotovitel zajišťoval vytyčení inženýrských sítí, stavební a výkopové povolení vč. podmínek ke zvláštnímu užívání komunikace pro provádění stavebních prací, zajištění dopravního značení, a zřízení staveniště. Vlastní stavební práce jsou zahajovány v 17. týdnu letošního roku a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. srpna 2015.

Naše voda, ilustrační foto SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace