SVS zahajuje rekonstrukci kanalizačního výtlaku v Litvínově – Janově

Aktualizováno 24. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Litvínov Janov

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku rekonstrukci poruchového kanalizačního výtlaku z čerpací stanice odpadních vod Janov u Litvínova – velká. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Kanalizační výtlak z čerpací stanice odpadních vod Janov u Litvínova – velká byl uveden do provozu roku 1973.  Je ve špatném stavu a poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Výtlak je veden převážně v nezpevněných zelených plochách, ale i v komunikaci a chodníku ve vlastnictví města. U objektu ČSOV je uložen v hloubce cca čtyř metrů. Na výtlaku nejsou domovní kanalizační přípojky. V trase výtlaku je vodovodní armaturní šachta, která bude odstrojena a vybourána, nátoková šachta do kanalizace bude zrekonstruována. Stavební práce mají být zahájeny v těchto dnech (13. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do pěti měsíců od předání staveniště, tj. do 9. srpna 2017.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace