SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu ve Štětí

Aktualizováno 7. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS Štětí

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu ve Štětí, v ulicích Lukešova, Dlouhá a Komenského. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající kanalizace v centrální části města se zástavbou rodinných domů byla uvedena do provozu roku 1935. Je ve špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka, proto SVS rozhodla o rekonstrukci. Materiál potrubí je totiž silně zkorodovaný (místy nad 50 %) a popraskaný, v důsledku čehož vznikají kaverny. Také kanalizační šachty potřebují rekonstrukci. V Lukešově a Komenského ulici je v souběhu s kanalizací vedený vodovod z roku 1977. Vzhledem k použitému materiálu a opotřebení bude rekonstruován současně s kanalizací. Součástí stavby je přepojení stávajících domovních vodovodních a kanalizačních přípojek na trase, jakož i rekonstrukce kanalizačních šachet a napojení rekonstruovaných úseků na navazující sítě.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 5. května 2016. Stavební práce začnou v těchto dnech, a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. srpna 2016. Stavba SVS proběhne v koordinaci s plánovanou akcí města Štětí k obnově povrchů komunikace.

Naše voda, plánek lokality SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace