SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Podbořanech, v Mlýnské ulici

Aktualizováno 22. srpna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS podbořany

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Lounsku souběžnou rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v Podbořanech, v Mlýnské ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající jednotná kanalizační stoka v Mlýnské ulici byla uvedena do provozu roku 1969. Kamerová prohlídka prokázala její špatný technický stav, korozi do 50 %, praskliny a nedostatečný profil. Zčásti v samostatné trase a zčásti v souběhu s kanalizací je veden poruchový vodovod z litiny vnitřního průměru 100 mm z roku 1980, který bude rekonstruován zároveň s kanalizací. Součástí stavby je přepojení všech tří stávajících domovních vodovodních přípojek, osmi kanalizačních přípojek, čtyř přípojek uličních vpustí a napojení kanalizace i vodovodu na navazující sítě.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2016. Stavba SVS probíhá v koordinaci s plánovanou investiční akcí města k obnově povrchu komunikace v Mlýnské ulici.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace