SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu v části Teplic

Aktualizováno 13. července 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Teplice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v Klicperově a Sovově ulici v Teplicích. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Jak prokázala kamerová prohlídka, je stávající kanalizace v uvedených ulicích je ve špatném technickém stavu. Potrubí z kameniny neznámého stáří je popraskané, v Klicperově ulici je navíc nekapacitní, takže dochází k zatápění připojených nemovitostí. V souběhu s kanalizací vedený vodovod v Sovově ulici z roku 1934 je opakovaně poruchový, proto bude vyměněn současně s kanalizací, naopak v Klicperově ulici jde o řad z roku 1990, který je v dobrém stavu a výměnu nevyžaduje. Součástí rekonstrukcí je i přepojení stávajících 5 domovních vodovodních přípojek, 32 kanalizačních přípojek a 9 přípojek uličních vpustí.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce mají začít v těchto dnech, podle schváleného harmonogramu má být rekonstrukce kanalizace a vodovodu hotova do 31. srpna 2016 a závěrečná obnova povrchů bude dokončena do 30. září 2016. Je to jedna ze staveb pro okres Teplice, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 25 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 152,1 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace