SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace v Děčíně, v Duchcovské ulici

Aktualizováno 29. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje v Děčíně další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujícího úseku kanalizace v Duchcovské ulici. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající kanalizace v Duchcovské z roku 1905 je vedena v místní komunikaci ve vlastnictví města. Je ve špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka: materiál je zkorodovaný do 50 %, jsou viditelné praskliny, chybějící dno a prorostlé kořeny. Důsledkem je vznik kaveren. V souběhu s kanalizací je veden litinový a ocelový vodovod, postavený v letech 1972-80. Je v dobrém stavu a výměnu nevyžaduje. Součástí stavby bude přepojení všech 31 stávajících domovních kanalizačních přípojek a rekonstrukce kanalizačních šachet na trase. Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny začátkem července, a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 15. listopadu 2016. Stavba SVS naváže na plánované rušení plynovodu RWE.

Naše voda, plánek lokality SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace