SVS zahajuje rekonstrukci inkrustovaného vodovodu v Třebušíně

Aktualizováno 17. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

__Trebusin rek vdv

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci inkrustovaného úseku vodovodu v obci Třebušín. Uvedl to mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Stávající vodovod v Třebušíně byl uveden do provozu roku 1974 a dnes je ve špatném technickém stavu, inkrustovaný a opakovaně poruchový. Je veden v místní asfaltové komunikaci III. třídy a v zeleném pásu podél ní, v hloubce do dvou metrů. V souběhu s vodovodem ve vzdálenosti 1,5 – 6 metrů je vedena kanalizace, jejíž stav výměnu nevyžaduje.

V rámci investiční akce SVS dojde k rekonstrukci vodovodu v  délce 92 metrů. Součástí stavby je přepojení stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a propojení na navazující řady. Investorem stavby je SVS, stavební práce začnou v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2017. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2017 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 86 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace