SVS zahajuje rekonstrukci historické kanalizace a vodovodu v Litoměřicích

Aktualizováno 28. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Litoměřice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje v Litoměřicích plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci nevyhovující, 108 let staré kanalizace a souběžně vedeného vodovodu v Sovově ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající kanalizace v Sovově ulici v centru města pochází z roku 1909 a je ve velmi špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka: vykazuje korozi do 50 %, místy duté prostory nad žlábkem, kaverny ve stěně stoky a v okolí přípojek. V souběhu vedený vodovod z  litiny vnitřního průměru 150 mm z roku 1935 je poruchový a navíc vede v těsné blízkosti plynovodu, proto bude vyměněn zároveň s kanalizací. Součástí stavby je přepojení všech stávajících domovních vodovodních a kanalizačních přípojek, rekonstrukce kanalizačních šachet na trase a propojení na navazující řady/stoky. Stavební práce začnou v následujících dnech (14. týden) a podle schváleného termínu mají být dokončeny do 31. května 2017.  Stavba SVS bude provedena v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu společnosti Innogy a investiční akcí města k obnově povrchu komunikace.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace