SVS zahajuje rekonstrukce vodovodů v Ústí nad Labem a Teplicích

Aktualizováno 15. června 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci 69 let starého vodovodu v ulici Ve Štěpnici v Ústí nad Labem a rekonstrukci vodovodu v Teplicích, v ulici K Vápence. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Vodovod v ulici Ve Štěpnici v městské části Hostovice byl uveden do provozu roku 1947 a vzhledem ke stáří vodovodu, technickému stavu (koroze, inkrustace) a nedostatečné kapacitě rozhodla SVS o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech sedmi stávajících domovních vodovodních přípojek. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 7. června 2016. Stavební práce začaly v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. července 2016. Stavba SVS bude provedena v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu RWE.

I stávající vodovod v ulici K Vápence v místní části Řetenice je starý – pochází z roku 1955. Řad sloužící k zásobování cca 50 obyvatel a řady průmyslových objektů, je silně zkorodovaný
a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Stavba bude provedena ve stávající trase v otevřeném paženém výkopu. Její součástí je přepojení stávajících vodovodních přípojek. Investorem stavby je SVS. Stavební práce mají začít v následujících dnech (25. týden), a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2016.

Naše voda, plánek lokality (Řetenice) SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace