SVS zahajuje rekonstrukce poruchových vodovodů v Žatci a v osadě Želénky

Aktualizováno 11. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) rekonstrukci poruchového vodovodu u hřbitova v osadě Želénky, jež je částí obce Zabrušany, a rekonstrukci poruchového vodovodu v Žatci. Uvedl to mluvčí společnosti Jiří Hladík.

V Želénkách u hřbitova je veden ocelový vodovod z roku 1931, který je ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho výměně. Součástí stavby je přepojení všech stávajících sedmi domovních vodovodních přípojek na trase a napojení na navazující stávající vodovod. Investorem stavby je SVS, stavební práce začnou v následujících dnech (předpoklad 16. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. června 2017.

V Žatci – Bezděkově je ke hřišti veden vodovod z roku 1975. Také ten je ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho výměně. Kanalizace zde není. Součástí stavby je odstranění původního vodovodu, přepojení všech stávajících 17 domovních vodovodních přípojek na trase a napojení na navazující stávající vodovod. Investorem stavby je SVS, stavební práce začnou v následujících dnech (16. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do tří měsíců od předání staveniště, tj. do 30. června 2017.  Stavba SVS bude provedena v časové koordinaci s naplánovanou investiční akcí města Žatec k obnově povrchu komunikace.

Naše voda, plánek lokality (Želénky) SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace