SVS zahajuje rekonstrukce dvou vodojemů v Klášterci nad Ohří

26. února 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Miřetice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) začíná na Chomutovsku s rekonstrukcí dvou propojených vodojemů v lokalitě Jezerní vrch na okraji Klášterce nad Ohří. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Vodojemy se nacházejí na východním okraji města. Jednokomorový zemní vodojem Jezerní vrch – starý s kapacitou 1000 m3 byl přitom uveden do provozu roku 1976, dvoukomorový zemní vodojem Jezerní vrch – nový s kapacitou 2×1000 m3 pochází z roku 1985. Vodojemy stojící na jednom oploceném pozemku jsou vzájemně propojeny. Vlivem stáří a působením vnějších i vnitřních klimatických vlivů se projevují poruchy, které mají negativní dopad na únosnost, použitelnost a trvanlivost objektů, a proto SVS rozhodla o jejich rekonstrukci.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 5. února 2016. Stavební práce začnou v těchto dnech (9. týden) a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 15 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 77,5 milionů korun bez DPH.

Naše voda, ilustrační plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace