SVS zahajuje III. etapu rekonstrukce vodovodu v Radimovicích

Aktualizováno 31. května 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Liberecku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – III. etapu rekonstrukce poruchového vodovodu v obci Radimovice u Sychrova. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovodní řad v Radimovicích byl uvedený do provozu v roce 1941 a je ve špatném technickém stavu, inkrustovaný a poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech pěti stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a propoje na navazující vodovodní řady. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 31. března 2016. Stavební práce byly zahájeny v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. října 2016. Stavba SVS je prováděna v časové koordinaci s plánovanou investiční akcí obce – III. etapou výstavby chodníků.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 12 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 74,4 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace