SVS zahajuje další rekonstrukci vodovodu v Lounech

Aktualizováno 29. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v Lounech plánovanou investiční akci roku 2015 – rekonstrukci nekapacitního vodovodu v ulici Na Losech. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Vodovod v lounské ulici Na Losech byl uvedený do provozu v roce 1960 a nemá dostatečnou kapacitu pro zásobování obyvatel rodinných domků, což vyvolává stížnosti.  Důvodem je, že ke spojování potrubí byly použity tvarovky z pozinku, které časem zarostly. Vodovod je uložen převážně v zeleném pásu a zčásti v asfaltobetonové komunikaci v hloubce do dvou metrů. V rámci investiční akce SVS bude rekonstrukce vodovodu provedena v celkové délce 361 metrů. Součástí stavby je přepojení 11 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 24. března 2015. Stavební práce mají začít v těchto dnech a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. června 2015. Rekonstrukce vodovodu v Žatci je jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Louny, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 21 staveb za 78,8 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 89,5 milionů korun.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace