SVS zahajuje další rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Litvínově

Aktualizováno 30. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Litvínov

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci nevyhovujících úseků vodovodu a kanalizace v Litvínově, v Tylově ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Předmětný vodovod v Tylově ulici se nachází v okrajové části města. Celkem jde o rekonstrukci čtyř vodovodních řadů z litiny, které byly uvedeny do provozu roku 1974 a dnes jsou ve špatném technickém stavu a poruchové. V souběhu je vedena betonová kanalizace z téhož roku je z větší části v dobrém stavu a rekonstrukci si vyžádá pouze kratší úsek o délce 18 metrů. Součástí stavby je přepojení stávajících 18 domovních vodovodních přípojek, rekonstrukce pěti revizních kanalizačních šachet a napojení na stávající navazující řady/stoku.

Investorem stavby je SVS, stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (14. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 15. července 2017. Stavba SVS bude provedena v koordinaci s naplánovanou investiční akcí města k celoplošné obnově povrchů komunikace a chodníků. Jde o jednu ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde SVS pro rok 2017 naplánovala celkem 25 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 128 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace