SVS zahajuje další rekonstrukci historického vodovodu – v Děčíně

Aktualizováno 19. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Děčínsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci nevyhovujících úseků 112 let starého vodovodu v Děčíně, v ulicích Pod Vrchem a U Křížku. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Stávající vodovod v ulicích Pod vrchem a U Křížku v děčínské městské části Bynov byl uveden do provozu již roku 1904 a dnes je vlivem stáří ve velmi špatném technickém stavu, proto SVS rozhodla o rekonstrukci poruchových úseků. V rámci investiční akce SVS bude rekonstrukce vodovodu na pozemcích ve vlastnictví města provedena v otevřeném paženém výkopu v původní trase i niveletě, na soukromých pozemcích bude použita bezvýkopová metoda – řízený podvrt. Celkem bude rekonstruováno 438,5 metrů vodovodů. Součástí stavby je přepojení stávajících tří domovních vodovodních přípojek na trase a přepojení na navazující řady.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech (39. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. listopadu 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Děčín, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 18 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 168,6 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace