SVS zahájila také rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Hrádku nad Nisou

3. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy infrastruktury - 5

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Liberecku souběžnou rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Hrádku nad Nisou, v ul. Na Příkopech. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Podle generálního ředitele SVS Bronislava Špičáka vyčlenila společnost z celkové letošní částky na investice ve výši 1,25 miliardy korun celkem 80 %, tedy miliardu korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. „Rekonstruované úseky kanalizace a vodovodu v ulici Na Příkopech zajistí do budoucna bezproblémové zásobování pitnou vodou i odvádění odpadních vod pro přibližně 150 připojených obyvatel této lokality,“ podotýká Špičák.

Stávající kanalizační stoky v uvedené lokalitě jsou podle kamerové prohlídky ve špatném technickém stavu. Betonová stoka je staticky narušená, místy jí chybí dno a v důsledku toho vznikají kaverny. V souběhu vedené vodovody, řad z PVC z r. 1984 a ocelový řad z r. 1900, jsou inkrustované a opakovaně poruchové, proto budou rekonstruovány současně s kanalizací.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 13. března 2015. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 15. července 2015. Akce bude provedena v koordinaci s městem Hrádek nad Nisou při obnově povrchů komunikace.

Naše voda, ilustrační foto SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace