SVS zahájila souběžnou rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Roudnici n. Labem

18. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS Roudnice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila na Litoměřicku rekonstrukci poruchové kanalizace a vodovodu v Roudnici nad Labem, v ulici Josefa Hory. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající betonová kanalizace vnitřního průměru 300 mm v ulici Josefa Hory byla uvedena do provozu roku 1929. Je dnes ve špatném technickém stavu, vykazuje korozi, praskliny a díry ve dně. V souběhu s ní je veden litinový vodovod vnitřního průměru 80 mm z roku 1930, který bude zrekonstruován zároveň s kanalizací. V rámci investiční akce SVS dojde k náhradě původního kanalizačního a vodovodního potrubí, přičemž jejich rekonstrukce bude řešena v rámci společného otevřeného paženého výkopu. Pro kanalizaci se nově použije kameninové potrubí vnitřního průměru 300 mm v délce 145,7 metrů. Pro vodovod se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu průměru 80 mm v délce 156,1 metrů. Součástí stavby je přepojení stávajících 29 kanalizačních a 15 vodovodních přípojek na trase. Stavba bude provedena v otevřeném paženém výkopu. Závěrem bude provedena úprava povrchu komunikace v rozsahu dotčeném stavbou.

Investorem stavby je SVS. Vlastní práce byly zahájeny 14. dubna 2014. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. června 2014.

Naše voda, mapka území: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace