SVS zahájila rekonstrukci vodovodů ve Cvikově a České Lípě

Aktualizováno 15. září 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS - Cvikov rek vdv cs armady

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila rekonstrukci poruchového vodovodu ve Cvikově, v ulicích Čs. armády a Družstevní a rekonstrukci vodovodu a kanalizace v České Lípě, v ulici U Kola. Oznámil to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v centrální části města Cvikov, v bytových domech v ulici Československé armády a Družstevní, je ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho výměně. Součástí stavby je napojení rekonstruovaného úseku na navazující řady a přepojení stávajících domovních vodovodních přípojek na trase. Investorem rekonstrukce vodovodu je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 8. září 2015. Stavební práce začnou od 16. září 2015 a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. října 2015.

Také vodovod a kanalizace v ulici U Kola v místní části Česká Lípa – Kopeček jsou poruchové, proto SVS rozhodla o výměně nevyhovujících úseků. Součástí stavby je přepojení stávajících domovních přípojek na trase. I v tomto případě je investorem rekonstrukce vodovodu SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 8. září 2015. Stavební práce začnou od 16. září 2015, a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. října 2015.

Naše voda, plánek lokality (Cvikov) SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace