SVS zahájila rekonstrukci vodovodu v Mostu

5. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

SVS - opravy infrastruktury - 1

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila minulý týden rekonstrukci vodovodu v Mostě, Gorkého ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající ocelový vodovod v Gorkého ulici byl uveden do provozu v roce 1979. Dnes je ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Řad je uložený v kolektoru, na konzolách 0,5 metru nad zemí. Nově bude pro vodovod použito potrubí z hrdlových trub se zámkovými spoji. Jde o tvárnou litinu BLUTOP o průměru 110 mm v celkové délce 311,6 metrů. Řad bude uložen v podzemním kolektoru a ukotven k podpěrným nosným konstrukcím. Součástí stavby je osazení podzemních hydrantů a přepojení stávajících desíti vodovodních přípojek. Závěrem budou provedeny úpravy zatravněných ploch v rozsahu dotčeném stavbou.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 30. května 2013. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 25. července 2013. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 29 staveb za celkových 112 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres je letos 201 milionů korun (vč. strategické investice, rekonstrukce úpravny vody Meziboří).

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace