SVS zahájila rekonstrukci vodovodů v Liberci a Teplicích

Aktualizováno 10. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SVS - Trnovany

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájil další dvě plánované investiční akce – rekonstrukci poruchových vodovodů v Liberci a Teplicích. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající rozváděcí vodovod v Liberci, Zeyrově ulici pochází z roku 1954 a úsek z polyetylénových trubek průměru 90 mm z roku 1974. Vodovod je vlivem stáří inkrustovaný a často poruchový, proto bude vyměněn. Součástí stavby je přepojení všech 21 stávajících vodovodních přípojek na trase a provedení propojů do navazujících řadů. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 27. dubna 2015. Stavební práce začnou dnes a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. října 2015. Stavba SVS proběhne v koordinaci s rekonstrukcí plynovodu společnosti RWE GasNet a se Statutárním městem Liberec, které zde naplánovalo rekonstrukci komunikace. Závěrečná obnova povrchu komunikace dotčené těmito akcemi proběhne za spolufinancování SVS a RWE GasNet.

Také další vodovod v Teplicích, v ulici Jana Koziny v Teplicích – Trnovanech (ilustrační plánek) je ve špatném technickému stavu a bude v rámci investiční akce SVS vyměněn. Součástí stavby je přepojení stávajících šesti domovních vodovodních přípojek. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 21. dubna 2015. Vlastní stavební práce byly zahájeny v těchto dnech a mají být dokončeny do 30. června 2015.

Naše voda, plánek SVS

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace