SVS zahájila rekonstrukci vodovodů v Liberci a Litoměřicích

10. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS litoměřice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila další rekonstrukce poruchových vodovodů v Liberci v ulici Mistrovský vrch a v Litoměřicích na Mírovém náměstí. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v ulici Mistrovský vrch v centrální části Liberce je opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech domovních vodovodních přípojek.  Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 5. května 2015. Stavební práce začnou v těchto dnech a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2015. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 18 staveb za 126,3 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 146,2 milionů korun.

Litinové vodovodní řady vnitřního průměru 100 a 200 mm v historickém centru na Mírovém náměstí byly uvedeny do provozu roku 1935. Kamerová prohlídka ukázala jejich špatný technický stav, korozi a inkrustaci, v důsledku čehož dochází k poruchám, proto SVS rozhodla o jejich výměně. Souběžně vedená betonová kanalizační stoka profilu 500/750 mm z roku 1909 je stále v dobrém stavu a rekonstrukci nevyžaduje. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 2. června 2015. Stavební práce začínají v těchto a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 31. srpna 2015.  Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 18 staveb za 67,5 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 91,7 milionů korun.

Naše voda, plánek lokality (Litoměřice) SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace