SVS zahájila rekonstrukci vodovodu v Havrani u koupaliště

11. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS - unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila na Mostecku rekonstrukci inkrustovaného úseku vodovodu v obci Havraň, v ulici ke koupališti. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v uvedené lokalitě pochází z roku 1954 je uloženo převážně v místní asfaltobetonové komunikaci a zčásti v zeleném pásu, v hloubce cca 2 metry. Řad ve špatném technickém stavu – silně inkrustovaný – což je příčinou zhoršené kvality dodávané vody, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech čtyř stávajících domovních vodovodních přípojek. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 18. května 2015. Stavební práce začaly od 5. června a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 25. července 2015.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 21 staveb za 86,8 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 132,4 milionů korun (zahrnuje stavbu intenzifikace úpravny vody Meziboří).

Naše voda, plánek lokality SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace