SVS zahájila rekonstrukci kanalizace v Litvínově

Aktualizováno 10. září 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

oprava kanalizace Litvínov

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku rekonstrukci 76 let staré kanalizace v Litvínově, ve Vodní ulici a v části Čapkovy ulice. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stoka z roku 1938 je podle jeho údajů ve špatném technickém stavu, jak prokázala kamerová prohlídka: došlo k celkové korozi betonu a jsou viditelné praskliny a díry v profilu. V souběhu s kanalizací není veden žádný vodovod. V rámci investiční akce SVS bude proto pro rekonstrukci kanalizace použito potrubí z oboustranně glazované kameniny vnitřního průměru 300, 400 a 500 mm v celkové délce 162,7 metrů: potrubí vnitřního průměru 300 mm v délce 5,9 metrů, průměru 400 mm v délce 39 metrů a průměru 500 mm v délce 117,8 metrů. Součástí stavby je přepojení stávajících šesti kanalizačních přípojek, přepojení devíti přípojek od uličních vpustí a osazení šesti revizních kanalizačních šachet. Stavba bude provedena v původní trase, v  otevřeném paženém výkopu.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 31. července 2014. Vlastní stavební práce začnou v těchto dnech a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 15. října 2014.

Naše voda, foto lokality: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace