SVS zahájila rekonstrukci čerpací stanice odpadních vod Hracholusky

3. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

HRACHOLUSKY_2

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v březnu rekonstrukci nevyhovujících česlí čerpací stanice odpadních vod (ČSOV) v Roudnici nad Labem – Hracholuskách. Upozornil na to dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

ČSOV Hracholusky se nachází vlevo od komunikace spojující městskou část Hracholusky a obec Podlusky. Byla uvedena do provozu roku 1988. V roce 2002 prošla částečnou rekonstrukcí, kdy byla nainstalována nová čerpadla a provedena související úprava elektroinstalace. ČSOV, umístěná pod úrovní příjezdové cesty, je tvořena jednopodlažní budovou, ke které je přisazena podzemní akumulační nádrž odpadní vody. K budově je přisazena lehká kovová konstrukce krytá pláštěm z pozinkované oceli, v níž je umístěna stávající dvojice dožilých strojně stíraných česlí, které nejsou vybaveny lisem na shrabky ani dopravníkem.

V rámci investiční akce SVS dojde k rekonstrukci technologické části objektu – dojde tak k náhradě původních česlí za nové samočistící česle s výpadem do lisu shrabků, který shrabky odvádí do šnekového dopravníku, odkud jsou přemisťovány do přistaveného kontejneru. Nerezové česle budou vybaveny rotačním kartáčem, kapotáží a vyhříváním. Adekvátně instalaci nových česlí bude doplněna elektroinstalace.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 1. března 2016. Stavební práce budou zahájeny v následujících dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. května 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 116,7 milionů korun bez DPH.

Naše voda, foto (Hracholusky) Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace