SVS zahájila další rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Liberci

Aktualizováno 22. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí v Liberci souběžnou rekonstrukci vodovodu a kanalizace v centru města, v lokalitě u kostela sv. Antonína. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající litinový vodovodní řad průměru 100 mm v lokalitě u sv. Antonína je asi 90 let starý. Vlivem stáří je ve špatném technickém stavu, inkrustovaný a poruchový. V částečném souběhu je vedena stejně stará zděná kanalizace obdélníkového profilu 300×200 mm, která také vyžaduje rekonstrukci. Potrubí stoky je totiž silně zkorodované a zborcené, takže vznikají kaverny. Nově bude pro kanalizaci použito kameninové potrubí průměru 300 mm v souhrnné délce 63,5 metrů. Pro vodovod se použije potrubí z litiny průměru 100 mm v  délce 111 metrů. Součástí stavby bude přepojení všech stávajících tří kanalizačních a vodovodních přípojek na trase.

Investorem stavby je SVS, a jedná se o stavbu koordinovanou s investiční akcí města a dalšími síťaři, kdy dojde k celkově obnově komunikací. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. listopadu 2013. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 19 staveb za 74 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres je letos 99 milionů korun.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace